Feyza Gür BAYKARA

Feyza Gür BAYKARA

1974 yılında Diyarbakır’da doğdu. Anadolu Lisesini bitirdikten sonra, Dicle Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği  bölümünden mezun oldu. Okan Üniversitesi Gayrimenkul  Finansmanı ve Değerleme Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı, daha sonra da Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünü bitirdi.

1996-1997 yıllarında İzmir merkez ve ilçelerinde üst yapı inşaatlarında saha mühendisliği, proje koordinatörlüğü ve şantiye şefliği  görevlerini üstlendi, 1997 sonunda İzmir Buca Belediyesi İmar Müdürlüğü Yapı Kontrol Şefliğine başlayarak 7 yıl çalıştı. 2004 senesinde Kadıköy Belediyesi Yapı Kontrol Birimine tayinle geçiş yaparak, 19 yıl boyunca  aynı müdürlükte sırasıyla; Bölge Mühendisi , Şef Yardımcısı, Şef ve 9 yıl da Yapı Kontrol Müdürü olarak görev yaptı. Bu süreçte Yapı Denetim Bürosu ve İskan Bürosu ile birlikte, Kentsel Yenileme Bürosu, Kira Yardım Bürosu  ile Beton ve Zemin Laboratuvarı ve Bürosunu da müdürlüğüne bağlı olarak yürüttü, sonrasında Afet İşleri Müdürlüğü’nü kurdu. 2023 yılında Yapı Kontrol Müdürlüğü, Afet İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Plan ve Proje Müdürlüklerinden sorumlu Başkan Yardımcısı görevine atandı.

26 yıllık Yapı Kontrol ve Yapı Denetimi tecrübesine ek olarak, 2012 yılından itibaren (6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüşümü Hakkında Kanunun çıkmasından) Kentsel Dönüşüm alanında da tecrübe sahibidir.  3194 sayılı İmar Kanunu, 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun, 6306 sayılı Kanun, Yapı Kontrol , Kentsel Dönüşüm, Gayrimenkul Finansmanı ve Değerleme konularında uzmandır.

Şu anda  Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Hukuk İşleri Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

İyilik Peşinde Koş Platformu Üyesi olup, Adım Adım’ın desteklediği STK’lar için yardımseverlik koşularına katılmaktadır. Masa tenisi ve pilatesle ilgilenmekte olup, İngilizce bilmektedir. Evlidir.

Sayfayı Paylaş
Kapat

Mesut Kösedağı

Kadıköy Belediye Başkanı