Kadıköy Belediyesinden 23 Noktaya Elektrikli Şarj İstasyonu

Kadıköy Belediyesi, günümüzde kullanımı giderek artmaya başlayan elektrikli otomobiller için ilçenin 23 noktasına şarj istasyonu kurmak için çalışmalara başladı.

Gelişen teknoloji ile birlikte elektrikli araç kullanım oranının ülke genelinde hızla artması nedeniyle harekete geçen Kadıköy Belediyesi, kentte bu yöndeki altyapıyı güçlendirmeye yönelik çalışma başlattı. Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün 23 noktasına elektrikli şarj istasyonu tesis etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında 18 noktada fizibilite çalışmaları tamamlanmış ve 5 tanesinin de alt yapı çalışmaları tamamlanmak üzere. Çok yakında aktif hâle gelecek elektrikli şarj istasyonları Fenerbahçe Khalkedon, Moda İDEA, Evlendirme Dairesi,  Alan Kadıköy ve Caddebostan Kültür Merkezi’nde olacak. 

Kadıköy Belediye Başkanı Av.Şerdil Dara Odabaşı günümüzde kullanımı giderek artan ve çevre dostu elektrikli araçlarla ilgili; “Düşük karbonlu ulaşım ağının geliştirilmesi ve kentimizde elektrikli araç kullanımını teşvik amacıyla kurum bina ve tesislerimizde, elektrikli araçların şarj edilebileceği yaygın bir şarj istasyonları ağı kurulması çalışmaları kapsamında uygulamalarımıza başladık.  4 Ekim 2023 tarihinde WATT e-şarj firması ile Belediyemiz arasında imzalanan protokol ile 18 noktada fizibilite çalışmamız tamamlandı ve bunlardan öncelikli olarak  5 tanesinde alt yapı çalışmaları tamamlanmak üzere. Çok yakında aktif hâle gelecek elektrikli şarj istasyonlarımızı görebileceksiniz. Bu sayede; daha temiz, daha yeşil ve daha adil bir yaşam için geliştirdiğimiz politikalarımızla sadece bugünün değil, aynı zamanda geleceğin Kadıköyünü inşa ediyoruz” dedi.

Sayfayı Paylaş
Kapat

Şerdil Dara ODABAŞI

Kadıköy Belediye Başkanı