Şerdil Dara ODABAŞI

1973 yılının 12 Kasım günü, Şanlıurfa’da doğdum. İlk ve ortaokul yıllarım Ankara’da geçti. 2, 3 ve 4. dönem CHP Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı merhum Mahmut Odabaşı ile başlayan ve tüm ailemizi şekillendiren bir Cumhuriyet kültürünün içinde büyüdüm. Kurtuluş Savaşı’nda bilfiil yer alan, İstiklal Madalyası’na layık görülen, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdiyim. Doğal olarak küçük yaştan beri siyasetin içindeyim. 1989 yerel seçimleri sırasında, lise öğrencisiyken Ankara’da SHP Emek Mahallesi Temsilciliği’nde çalışmam, siyasetteki ilk aktif görevim oldu.

1992 yılında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdim. Üniversite öğrencilerinin parti üyesi olamadığı o dönemde, sosyal demokrat gençliği buluşturmak amacıyla oluşturulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi temsilciliğini ve başkanlığını yürüttüm.

1994 yerel seçimlerinde SHP Merkez Seçim Ofisi’nde görev aldım. 2011 yılında CHP İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım; 2012’de tekrar seçilerek İl Başkan Vekilliği ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendim.

2015 yılında, Sayın Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde, CHP İstanbul İl Sekreteri olarak çalıştım. İl yönetiminde çalıştığım dönemlerde, başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere, seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundum.

Her zaman çoğulculuğa ve demokrasiye inandım, çağdaş ve halkın katılımıyla oluşturulan yönetimleri savundum.

Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) üyesiyim, bunun yanı sıra çeşitli sivil örgütlerle de çalışmalar yürütüyorum. Aynı zamanda Fenerbahçe Kongre Üyesi’yim.

1999 yılında kurduğum hukuk büromda serbest avukat olarak çalışıyorum. Evliyim ve bir kız, bir erkek çocuk babasıyım. 26 yıldır, çok sevdiğim, çok şey öğrendiğim Kadıköy’de yaşıyorum.

Av. Şerdil Dara OdabaşıSayfayı Paylaş
Kapat

Şerdil Dara ODABAŞI

Kadıköy Belediye Başkanı