Müdürler

E. Duygu ADIGÜZEL

1983 Üsküdar doğumlu olan Elif Duygu ADIGÜZEL ilk, orta ve lise öğrenimini Kadıköy’de tamamlamıştır. 2006 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Lisans Programından mezun olmuştur. 2012-2013 yıllarında (390 Saat Teorik-60 Saat Süpervizör) Aile Danışmanlığı programını tamamlayarak Aile Danışmanı unvanı almıştır. 2022 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Yüksek Lisans Programından mezun olmuş, eğitimini “Kentsel Dönüşüm Sürecinin Kadınlar Üzerindeki Etkisi: İstanbul Kadıköy İlçesi Fikirtepe Mahallesi” konulu bitirme tezi ile tamamlamıştır. Aynı zamanda, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Halk Eğitimi Yüksek Lisans Bölümünde tez aşaması devam etmektedir.

Çalışma hayatına 2006 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yeldeğirmeni Çocuk ve Gençlik Merkezinde Sosyolog olarak başlamıştır. 2009 – 2011 yılları arasında Ataşehir Belediyesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde Sosyolog olarak çalışmıştır. 2011-2015 yılları arasında Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü olarak görev yapmıştır. Ataşehir Belediyesinde sosyal hizmetler alanında bilimsel yöntemlerin uygulanmasında görev almış ve Belediye bünyesinde yerel halkın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projelere imza atmıştır. Kadın Konuk Evi’nin açılmasını ve Bakanlık tarafından ruhsat işlemlerinin alınmasını, Sosyal Hizmet Merkezlerini, Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi’ni ve Aşevi hizmetini hayata geçirmiştir. Aynı zamanda 2011-2014 yıllarında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini vekaleten yürütmüştür. 12 Ekim 2015 tarihinden itibaren Kadıköy Belediyesinde Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmaktadır. Kadıköy Belediyesinde sosyal hizmet uygulamalarının multidisipliner çalışma prensibi ile hak temelli öncü çalışmaları hayata geçirilmesinde katkı sunmuş; mesleki çalışmalar yürüten Sosyal Servis Birimini kurmuş, Kadın Konuk Evi’nin ruhsatlandırma işlemlerini gerçekleştirmiş, mahalle bazlı hizmet veren Sosyal Hizmet Merkezlerinin, kadınların sosyal ve ekonomik yönden güçlenmelerini sağlayan Potlaç Projesinin, Türkiye’de bir ilk olan Kadın Yaşam Evi’nin, Cinsel Sağlık/Üreme Sağlığı Bilgilendirme ve Danışmanlık Merkezi’nin (CİSAM) hayata geçirilmesinde görev almıştır. Kadın Yaşam Evi ve CİSAM projeleri, 2023 yılında Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) ve İsveç Uluslararası Olof Palme Vakfı iş birliğiyle gerçekleşen Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödüllerinde en iyi uygulama alanında ödül almaya hak kazanmıştır.

Sosyoloji Derneği üyesidir. Birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak çalışmaktadır. Ulusal kongrelerde 2 bildirisi yayınlanmıştır. 2014 yılında Endüstri Mühendisi Onursal Adıgüzel ile evlenmiş olup, Algı isminde bir kız çocuğu annesidir.

Sayfayı Paylaş
Kapat

Mesut Kösedağı

Kadıköy Belediye Başkanı