Ayfer Yazkan KUBAL

Dr. Ayfer Yazkan Kubal

1976 İstanbul - Kadıköy doğumlu olan Dr. Ayfer Yazkan Kubal, orta ve lise öğrenimini Sankt Georg Avusturya Lisesi'nde, üniversite öğrenimini (İngiltere - Coventry) Univesity of  Warwick, Economics and International Studies bölümünde çok iyi dereceyle bitirdi.

2000-2005 arası İş Yatırım Menkul Değerler'de International Capital Markets bölümünde çalıştı.

2008'de Yeditepe Üniversitesi'nde Atatürk İlkeleri ve İnkılap  Tarihi yüksek lisansını ve aynı üniversitede 2013'de doktora derecesini, Political Science and International Relations  bölümünde 'Turkish Foreign Policy During the Detente Period of the Cold War' teziyle ve onur derecesiyle tamamladı.

Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce, orta derecede Fransızca  bilen Dr. Ayfer Yazkan Kubal, Yeditepe Üniversitesi'nde 10 sene öğretim üyesi olarak çalıştı, Türk ve yabancı öğrencilere tarih alanında ders verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi-Kadıköy Kadın Kolu'nda gönüllü olarak ve ardından CHP Kadıköy Kadın Kolu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Çeşitli uluslararası akademik konferanslarda bildiriler sunan ve yayınlayan Dr. Ayfer Yazkan Kubal, 'Osmanlı - İngiliz İlişkileri ve Irak'ın Doğuşu' isimli kitabı ile literatüre katkıda bulundu ve 'Ortadoğu Çıkmazında Türkiye' isimli kitapta da 'Geçmişten  Bugüne Irak İncelemesi' bölümünü hazırladı.

Avusturya Lisesliler Derneği, Warwick Alumni, Türkiye Yardımseverler Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesidir.

Doçentlik ünvanı için çalışmalarına devam etmektedir.

Sayfayı Paylaş
Kapat

Şerdil Dara ODABAŞI

Kadıköy Belediye Başkanı