4. Kadıköy Tiyatro Şenliği Başladı

KADIKÖY’DE TİYATRO, HER YERDE TİYATRO

Kadıköy Belediyesi desteğiyle, Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun düzenlediği 4. Kadıköy Tiyatro Şenliği başladı. Bu yıl kaybettiğimiz usta tiyatrocu Enis Fosforoğlu anısına gerçekleşen şenlikte 17 yetişkin oyunu, 5 çocuk oyunu 12 Seminer ve atölye yer alıyor.

Kadıköy’de yirminin üzerinde sahnesi bulunan tiyatro gruplarının, 2016 yılında bir araya gelerek kurduğu Kadıköy Tiyatroları Platformu (KTP), dördüncü yılında oyunlarını bir şenlikle açtı. Platform’un geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz usta tiyatrocu Enis Fosforoğlu anısına hazırladığı 4. Kadıköy Tiyatro Şenliği 15 – 30 Ekim tarihleri arasında seyircisiyle buluşuyor. “Kadıköy’de Tiyatro, Her Yerde Tiyatro” sloganıyla başlayacan şenliğin programında 17 yetişkin oyunu, 5 çocuk oyunu, 4 seminer ve 8 atölye yer alıyor.

Kadıköy Tiyatroları Platformu şenlik boyunca sahnelenen tüm yetişkin oyunlarının biletlerini 35 TL, çocuk oyunlarını 25 TL olarak belirledi. Atölye ve seminerlere katılım ise ücretsiz.

4. Kadıköy Tiyatro Şenliği Alman Filozof Friedrich Nietzsche’nin “Böyle Buyurdu Zerdüşt” kitabından uyarlanan aynı isimli oyunla perdelerini açtı. Uyarlamasını ve yönetmenliğini Müge Saut’un yaptığı oyun Alkat Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelendi. 

 

  

Ayrıntılı etkinlik programına Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun http://www.kadikoytiyatrolari.com/4-kadikoy-tiyatro-senligi/ web ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

4. Kadıköy Tiyatro Şenliği’nde sahnelenecek oyunlar ve ekinlikler:

15 Ekim Salı, 20:30, Böyle Buyurdu Zerdüşt, Altkat Sanat, Mekan: Altkat Sanat

16 Ekim Çarşamba, 19:30, Kafkas Tebeşir Dairesi Oyununun Yaratıcı Drama Yöntemi ile İncelenmesi, Özlem Cengiz-Katot, Mekan: Sahne Bahane

17 Ekim Perşembe, 20:30, Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler, Tiyatro Merdiven, Mekan: Altkat Sanat ve  20:30, Frida, Küçük Salon, Mekan: Küçük Salon  ve  15:30, Mim Sanatı ve Oyunculuk, Kerem Karaboğa, Mekan: Moda Sahnesi

18 Ekim  Cuma, 20:30, Kader Can, Bam İstanbul, Mekan: Boa Sahne ve  20:30, Keşmekeş, Öykü Sahne, Mekan: Öykü Sahne  ve  21:00, Güle Güle Diva, DasDas, Mekan: DasDas

19 Ekim  Cumartesi, 19:00, Biyomekanik-Meyerhold Sistemi, Pat Atölye, Mekan: Pat Atölye ve 15:00, Birlikte Yazmak, Birlikte Oynamak, Öykü Sahne, Mekan: Öykü Sahne

20 Ekim  Pazar, 20:30, Angina Pektoris, Küçük Salon, Mekan: Küçük Salon ve  13:00, İki Bavul Dolusu, Fabrika Sanat, Mekan: Halis Kurtça Kültür Merkezi  ve  13:00, Bana Bir Masal Anlat, Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu, Mekan: Nazım Hikmet Kültür Merkezi  ve  17:30, Politika ve Tiyatro, Emre Cingöz – Katot, Mekan: Nazım Hikmet Kültür Merkezi  ve  16:30, Çocuklara Felsefe Atölyesi, Mimbaz, Mekan: Halis Kurtça Kültür Merkezi

21 Ekim  Pazartesi, 20:30, Kapıların Dışında, Yolcu Tiyatro, Mekan: Kozyatağı Kültür Merkezi ve  20:30, Ran, Entropi Sahne, Mekan: Entropi Sahne. 19.00 Tiyatroda Işık Tasarımı, Alev Topal Mekan: Altkat Sanat

22 Ekim  Salı, 20:30, Bilinç ile Bilinçdışı Arasında Salıncak: Doğaçlama, Koray Tarhan, Mekan: İstanbulimpro

23 Ekim  Çarşamba, 20:30, Netoçka Nezvanova, Yabancı Sahne, Mekan: Nazım Hikmet Kültür Merkezi

24 Ekim  Perşembe, 20:30, Köpek Kalbi, Küçük Salon, Mekan: Küçük Salon

26 Ekim  Cumartesi, 20:30, Karımın Kocası, Ak’la Kara, Mekan: Ak’la Kara ve  15:00, Küçük Kara Balık, Balon Kukla Tiyatrosu, Mekan: Öykü Sahne  ve  13:00, Kırmızının Hayali, Pat Atölye, Mekan: Moda Sahnesi  ve  16:00, Pantomim ile Bede Yolculuk, Mimbaz, Mekan: Pat Atölye

27 Ekim  Pazar, 13:00, Çoço Çiçi ve Odrik, Tiyatro Yeni Çizgi, Mekan: Boa Sahne ve  13:00, Soğuktan Korkmayan Tek Kuş, Tiyatro Gülgeç, Mekan: Kadıköy Emek Tiyatrosu  ve  19:00, Jean-Paul Marat, Praxis Perform, Mekan: Kadıköy Emek Tiyatrosu  ve  11:00, Düş Peşime, Gizem Duman-Kusat, Mekan: İstanbul İmpro  ve  15:00, Vecihi Ofluoğlu ile Pantomim Atölyesi, Pat Atölye, Mekan: Pat Atölye

28 Ekim  Pazartesi, 19:00, Masanın Altında, Bizim tiyatro, Mekan: Boa Sahne ve  20:30, Anne Frank’ın Hatıra Defteri, Altkat Sanat, Mekan: Altkat Sanat

29 Ekim  Salı, 20:30, Füruğ, Oyun Sandalı, Mekan: Boa Sahne ve  17:30, Feminist Dramaturji, Arda Öztürk, Elif Candan, Fakiye Özsoysal, Mekan: Kadıköy Emek Tiyatrosu  ve  19:30, Doğaçlama, Koray Tarhan, Mekan: İstanbulimpro

30 Ekim  Çarşamba, 20:30, Küçük Amerika, İstanbulimpro, Mekan: İstanbulimpro

Fotoğraf Galerisi

Sayfayı Paylaş
Kapat

Şerdil Dara ODABAŞI

Kadıköy Belediye Başkanı